Dzisiaj mamy Walentynki,

miejcie więc wesołe minki.

Uśmiech niech nie znika z twarzy

i niech każdy sobie marzy,

byśmy się kochali wkoło.

Wtedy będzie nam wesoło!!!

Walentynki to święto zakochanych obchodzone 14 lutego, w dzień Św. Walentego. W Polsce tradycja tego święta gości od kilku lat i tak bardzo się przyjęła, że obchodzi je każdy bez względu na to ile ma lat, bo obdarowywanie ciepłymi uczuciami i drobnymi upominkami to przecież przyjemność sprawiania radości najbliższym nam osobom. W naszej klasie, w dzień Walentynek  już od samego rana, ciepłe uczucia jak pyłek unosiły się w powietrzu.  Na „dzień dobry” dzieci w prezencie dla swojej Pani wyrecytowały pełen miłości, walentynkowy wierszyk i ofiarowały wiele pięknych, kolorowych serduszek. Następnie odbyły się zajęcia, których przewodnimi pojęciami były słowa takie jak: miłość, przyjaźń i szczęście. Nasza klasa zamieniła się w studio artystyczne, a uczniowie w małych projektantów, których dziełem były przecudowne kartki walentynkowe z dedykacją dla najbliższych oraz piękne, czerwone serduszka, które ozdobiły buzię każdego dziecka. W ramach innowacji pedagogicznej „Mali mistrzowie kodowania i programowania”, uczniowie kodowali serca.  Po zajęciach odbyły się wyczekiwane przez dzieci i bardzo ekscytujące wybory klasowej Walentynki i klasowego Walentego. Zebraniem i podliczeniem głosów zajął się nasz, walentynkowy listonosz, którym był Antoni Antoszczyszyn. Klasową Walentynką zostały  ex aequo Zuzanna Pytel i Laura Kaźmierska, a klasowym Walentym Stanisław Zagraba. Okazało się również, że nie zabrakło wśród uczniów naszej klasy- cichych adoratorów, którzy tak troszkę ukradkiem i w tajemnicy wręczyli walentynki swoim bliskim koleżankom. Na zakończenie tego dnia dzieci otrzymały  słodycze i drobne upominki przygotowane przez Panią w ramach współpracy z rodzicami. Tak dużo ciepłych uczuć, radości i miłych chwil towarzyszyło dzieciom tego dnia, że tym nagromadzonym zapasem i pozytywną energią  z pewnością będą się dzielić każdego dnia w gronie swoich koleżanek i kolegów.

Ewelina Szwec